הכנה למשפט

במידה ואתם עומדים רגע  לפני משפט פלילי, חשוב למנות עורך דין טוב. כי ככל שתהיו מוכנים יותר, כך תחזקו את עורך הדין שלכם ואת סיכוייכם במשפט הפלילי. להלן מספר טיפים שחשוב לזכור כשעומדים בפני משפט פלילי.

אם זומנת לחקירה במשטרה, או שאתה צופה אפשרות של הגשת כתב אישום נגדך, סביר להניח שאין באפשרותך לשנות את קביעת המשטרה, ועלייך להתכונן לאפשרות של משפט פלילי.

 

השאלה היא כיצד להתכונן למשפט פלילי?

 

בפועל, רוב האנשים העומדים רגע לפני משפט פלילי אינם מתכוננים להליך מבעוד מועד, מבלי להבין את החשיבות שיש בהכנה מוקדמת., ככל שתקדים להתכונן לקראת אפשרות של משפט פלילי, כך ייטב מצבך. גם במידה והזימון לחקירה נפל עלייך כרעם ביום בהיר- בין אם מדובר בעבירת מין, עבירת סמים, מעילה בכספים או תקיפה באלימות- רצוי וניתן להתכונן לקראת משפט פלילי במקביל לפנייה לעורך דין פלילי.

אם כן, כיצד ניתן להתכונן לקראת משפט פלילי? כפי שהמשטרה והמדינה מתכוננות לקראת המשפט הפלילי, כך גם על הנאשם להכין את עצמו בהתאם לאישומים. למשל, האם יש עדים התומכים בגרסתך? במידה וכן, ניתן לגבות מהם עדות, בין אם כתובה ובין אם מצולמת.

 

הכנה למפשט פלילי יכולה לכלול גם תיעוד של זירת האירוע העומדת במשפט. דרך נוסף להתכונן לקראת משפט פלילי היא לאסוף מסמכים רלוונטיים היכולים לתמוך בגרסתך, כגון פירוט שיחות וכיו"ב. החשיבות של הכנה מוקדמת למשפט פלילי טמונה בכך שברוב המקרים, לא ניתן לטעון בבית המשפט לגבי חומר ראיות שלא הוצג בשלב החקירה.

 

לכן, כחלק מההיערכות לקראת המשפט הפלילי, חשוב מאוד להכין את החומרים הנאספים בעזרת ליווי משפטי מקצועי, כאשר כל החומרים צריכים להיות מגובים בכתב ומוכנים להצגה במסגרת המשפט הפלילי או השימוע. עוד סיבה לכך שחשוב מאוד להתכונן למשפט פלילי מבעוד מועד היא שבמקרים רבים, האישומים מוגשים לאחר זמן רב, אפילו שנים אחרי האירוע. הסיכוי להיזכר בפרטים ולאסוף עדויות פוחת עם הזמן, ולכן הכנה מראש מאפשרת להעלות את הדברים על הכתב כבר בתחילת החקירה הפלילית.

עמידה בפני שופט בהליך משפט פלילי עלולה להיות חוויה מפחידה ומאיימת. תחושות הפחד והאיום נובעות בעיקר מחוסר היכרות עם התנהלות המשפט הפלילי. לכן, דרך נוספת להתמודד לקראת משפט פלילי היא עריכת היכרות עם בית המשפט מבעוד מועד- למידה אודות התנהלותו של משפט פלילי, כיצד נערכים הדיונים, מהם סמכויותיו של השופט וכיצד ניתן להתגונן בפני ההאשמות של הצד השני.

 

לעורך דין יניב זוסמן נסיון עשיר בייצוג חשודים ונאשמים בהליכי המעצר השונים ולאורך כל ההליך הפלילי.

חשוב, כי ליווי מקצועי מהשלב הראשון, יכול לחרוץ גורל התיק.

Scroll to Top

become part of our

דילוג לתוכן