עורך דין עבירות מין

עורך דין פלילי עבירות מין

 

מקרים של עבירות מין הינם מקרים עדינים ורגישים במיוחד כאשר גם חייו של החשוד וגם חייו של המתלוננת או המתלונן עלולים להשתנות מאותו הרגע, ככל הנראה לעד. לכן, במקרים של עבירות אינוס ודומיהן, קיימים לא מעט כללים של "עשה ואל תעשה", כך שאי עמידה בכללים אלו עלולה להפוך את חייו של החשוד להיות הרבה יותר קשים. במצבים מסוג זה מומלץ ראשית לחפש אחר עו ד לעבירות מין על מנת לקבל תחילה ייעוץ ראשוני אשר יכול לכוון את החשוד מול פעולות ומהלכים אשר אמורים להתקיים כנגדו, בטווח הזמן המיידי.

חומרת הנושא בישראל

בישראל כמו במדינות רבות אחרות, עבירות מין הן תופעה חמורה וקשה. לדוגמה, בשנת 2023 נפתחו למעלה מ- 4500 תיקי חקירה בגין עבירות מין ומתוכם למעלה מ- 800 תיקים הסתיימו בהגשת כתבי אישום. נשים הן הנפגעות העיקריות מעבירות מין והן מהוות בערך 80% מנפגעי עבירות המין באוכלוסייה. ילדים הם קבוצה פגיעה במיוחד ועל פי נתוני ארגון "מקלט" מטופלים למעלה מ-1,200 ילדים וילדות נפגעי תקיפה מינית בשנה.

חשדות בדבר אונס או הטרדה מינית

חשדות של עבירות מין נחשבים לחשדות כבדים במיוחד ועל כן, חקירות שכאלו מתנהלות תחת מגוון שיטות חקירה וחוקרים מנוסים במיוחד. כדי להתמודד עם שיטות אלו מומלץ להיוועץ עם עורך דין הטרדה מינית אשר ידע לשמור על זכויותיו של החשוד בזמן החקירות וכמובן גם יעזור לו לקבל תנאים מקלים ביציאה אל מעצר הבית או חלופות מעצר שונות.

עורך דין פלילי עבירות מין

מה מבדיל אישום בגין עבירות מין מאישומים אחרים?

אישום בגין עבירת מין הוא איננו אישום פשוט וכפי שצוין, הינו עתיד לשנות את חייהם של החשוד ושל המתלוננים, אך חשוב לדעת כי עבירות אלו מתחלקות בצורה די גסה לשני סוגי עבירות:

  1. הראשונה נחשבת לעבירות מין ה "קשות" או העיקריות והיא כוללת כמובן מגע פיזי כמו מעשה מגונה, מעשי סדום או אונס.
  2. הקבוצה השנייה נחשבת ל' 'קלה" יותר והיא כוללת הטרדות מיניות פיזיות או מילוליות.

חשיבות הייעוץ המשפטי של עורך דין עבירות מין

כפי שציינו, חשדות של עבירות מין הינם חשדות כבדים במיוחד ועל כן במקרים שכאלו כגון אונס, מעשה מגונה, מעשה סדום או הטרדה מינית מומלץ לפנות אל יניב זוסמן עו ד עבירות מין פלילי ולקבל ייעוץ משפטי הדוק ומקצועי מרגע המעצר. ייעוץ מטעם עורך דין עבירות מין יוכל להוריד את הלחץ המתגבר ולעזור לחשודים להימנע מביצוע טעויות שונות, להכין אסטרטגיה מול האישומים השונים, ובעיקר לתפור חליפת הגנה אשר מותאמת למידותיו של החשוד על מנת שתוכל לשמור עליו בהליכים מטלטלים שכאלו.

הוזמנתם לחקירה בדבר הטרדה מינית? זקוקים לייעוץ משפטי מוכח ומקצועי? צרו קשר עוד היום עם עו ד לעבירות מין יניב זוסמן בטלפון 052-5199949.

Scroll to Top

become part of our

דילוג לתוכן