מחיקת רישום פלילי

לביצוע מחיקת רישום פלילי ישנה חשיבות קריטית בחייו הבוגרים של כל אדם, ולשם הצלחה בפעולה שכזאת דרוש נסיון רב בנושא ולכן יש חשיבות רבה בקבלת ליווי משפטי מעורך דין פלילי לביצוע הפעולה. פעמים רבות רישום פלילי הוא מעין "כתם" בעברו של אדם אשר בעניינו הסתיים הליך פלילי בהרשעה או בהחלטה אחרת שאינה זיכוי.

היעדר רישום פלילי הינו חשוב מאוד מאחר ורישום שכזה עשוי להוות מכשול בעניינים שונים ובהם קבלה למקומות עבודה ועיסוק במקצועות מסוימים, קבלת משרה במגזר הציבורי, קבלת רישיונות מקצועיים, קבלת אזרחות ועוד. לכן, ישראלים רבים שעמדו בעבר לדין פלילי מבקשים להגיש בקשת מחיקת רישום פלילי באמצעות עורכי דין. חשוב מאוד להיעזר בשירותיו של עורך דין למחיקת רישום פלילי שהינו בעל ניסיון רב בתחום זה ספציפית.

במאגרי המשטרה קיים תיעוד של כל העבירות הפליליות שביצע אדם, כאשר קיומו של רישום פנימי של תיקים פליליים סגורים במאגרי המשטרה עשוי להופיע וגם להפתיע אדם ברגעים שהוא לא ציפה להם. דוגמא לכך הינה מצב שכיח בו לצורך העניין אדם מעוכב ע"י שוטר לצורך בדיקת זהותו או רישיונו.
ברגע שהשוטר יבדוק את זהותו של המעוכב במסוף מיד הוא יראה לנגד עיניו את עברו הפלילי של אותו אדם ומכאן הדרך לחיפוש (שהינו בלתי חוקי) ברכבו וגופו של אותו אדם קצרה מאוד.

מה כוללת בקשה למחיקת רישום פלילי?

הבקשה כוללת התייחסות לעניינים ופרמטרים שונים וביניהם התייחסות לעבירה בה הורשע המבקש לפרק הזמן שחלף מאז סיום ההליך המשפטי, ולשינוי ו/או הליך השיקום שעבר אותו אדם. לבקשה למחיקת רישום פלילי חשוב לצרף מסמכים התומכים בה ובכלל זה אישורים אודות מצב רפואי מיוחד, מסמכים בנוגע למצב כלכלי-סוציאלי חריג, המלצות, אישורים על התנדבויות ועוד.

הבקשה נבחנת על ידי גורמים מקצועיים במחלקת חנינות במשרד המשפטים ובמחלקה המשפטית בבית הנשיא, ועל כן גם מסיבה זו חשוב שהבקשה למחיקת רישום פלילי תוגש באמצעות עורך דין פלילי מקצועי שהינו בעל מומחיות בהגשת בקשות למחיקת רישום פלילי והיכרות מעמיקה עם תהליכי העבודה מול הגורמים המקצועיים הרלוונטיים.

היעדר רישום פלילי

בקשת חנינה מחיקת רישום פלילי

בקשה למחיקת רישום פלילי מהנשיא מוגשת לנשיא המדינה הינה בקשה משפטית לכל דבר ועניין. למעשה בקשת חנינה מהנשיא מהווה ניסיון לקיצור תקופת ההתיישנות והמחיקה של רישומים פליליים. סיכויי הצלחתה של בקשה אשר מוגשת ללא טיפול מקצועי של עורך דין מחיקת רישום פלילי מומחה נמוכים יותר. על מנת להגדיל את סיכוי קבלת הבקשה למחיקת רישום פלילי מומלץ להגיש את הבקשה באופן מקצועי באמצעות עורך דין מומחה ומנוסה במשפט הפלילי בכלל ובמחיקת רישום פלילי בפרט.

טיפול מקצועי יעזור לך לפתוח "דף חדש" בחיים

בעת מתן הייעוץ המשפטי המסמך הראשון שאבקש מכם עבור מחיקת הרישום הפלילי ולצורך בחינת הטיפול בבקשה למחיקת רישום פלילי הינו תדפיס מידע פלילי הכולל את הרישומים אודות הליכים פליליים בעניינכם. תדפיס זה ידוע גם בשם "תעודת יושר". תדפיס זה מהווה את הבסיס הראשוני לבחינת סיכויי בקשתכם, אולם כל בקשה נבחנת באופן אינדיבידואלי בהתאם לנסיבות המיוחדות של המבקש, ועל כן ייתכנו מקרים בהם בגין אותו רישום בקשה מסוימת תיענה בחיוב ובקשה אחרת תידחה.

לעורך דין יניב זוסמן ניסיון עשיר בייצוג חשודים ונאשמים בהליכי המעצר השונים ולאורך כל ההליך הפלילי. במקרים מסוג זה חשוב לקבל ליווי מקצועי מהשלב הראשון מאחר וזה יכול לחרוץ את גורל התיק. לעו"ד יניב זוסמן מוניטין רחב הכולל הצלחות רבות במחיקת רישומים פליליים מהמרשם הפלילי, ומחיקת רישום משטרתי כאשר התאמת הטיפול המשפטי נעשית באופן אישי ומותאמים לכל לקוח באופן אישי ומדויק.

מעוניינים במחיקת רישום פלילי או משטרתי? זקוקים לייעוץ משפטי מקצועי? צרו קשר עוד היום עם עו ד מחיקת רישום פלילי יניב זוסמן בטלפון 052-5199949.

Scroll to Top

become part of our

דילוג לתוכן