עבירת גידול סמים

כיום השימוש ההולך וגדל בסמים כמו קנאביס הפך להיות פופולרי הרבה יותר מבעבר, וכאשר הגבולות עם מדינות כמו לבנון ומצרים נסגרו, כך גם הגידול הביתי בישראל הפך להיות הרבה יותר משגשג ורחב. גידולים אלו נצפו בידי המשטרה לא רק באזורים ביתיים כמו חממות ביתיות, אלא גם באזורים פתוחים ולרבות אזורים הקרובים אל אזורי אש בשליטת צהל. אך במקרים של עבירת גידול סמים חשוב לזכור כי למרות החוק הנוקשה, העונשים עדיין נחשבים לגמישים וזאת על פי מגוון פסקי דין בהם מתקיימת הבחנה ברורה בין הכמויות, מאפייני הגידול ועוד. ובמקרים שכאלו מומלץ לפנות אל יניב זוסמן עו"ד פלילי ולהכיר את ההבדלים, לקבל ייעוץ משפטי ראשוני ולהבטיח ייצוג הולם.

עבירת גידול סמים – ההבדלים והענישה

מקרים של עבירת גידול סמים עלולים כמו שציינו להכיל בתוכם לא מעט סוגים שונים של ענישה, לכן כמו שציינו בית המשפט עדיין מבצע אבחנה גם בכמויות הגידול, גם במאפייני הגידול השונים אשר עלולים להכיל מגוון גדול של מכשירי גידול. עם זאת חשוב לזכור כי החוק איננו מתייחס לסוג הסם אשר מופק או גודל ולכן אין הבדל בין הפקה של סם כמו MDMA לבין גידול של צמח הקנאביס. הענישה במקרים שכאלו יכולה להשתנות, כאשר במידה וייתפסו כלים שונים הם עלולים לכלול בתוכם גם את כמות השתילים, את התכנון שקדם להליך הגידול ואפילו להיקף האמצעים כמו דשנים לצד כמובן עברו הפלילי של החשוד.

עבירת גידול מריחואנה

מקרים של אישום כמו עבירת גידול סמים דורשים לא פעם הליך ארוך של בנייה והכרה בחשד מטעם גורמי האכיפה. אך לצד זאת, התייעצות נכונה והכוונה מצידו של עורך דין פלילי מנוסה, יוכל למזער את הנזקים עד כמה שניתן וכמובן לעזור בשחרור מוקדם למעצר בית ועד לביטול כתב אישום. חשוב לזכור כי במקרים שכאלו מומלץ לא להקל ראש ולהתמודד בצורה משפטית יעילה ומהירה.

לכן מומלץ לפנות אל יניב זוסמן עו"ד פלילי, המתמחה בייצוג בתיקים פלילים לרבות מקרים של גידול סמים, הפצה ומכירה.

Scroll to Top

become part of our

דילוג לתוכן