יניב זוסמן משרד עורכי דין אודות

לא בכל יום פוגשים עו"ד פלילי ששימש כתובע משטרתי לאורך שנים רבות ויצא לעצמאות, אבל עו"ד יניב זוסמן, עונה להגדרה הזו בדיוק. שנים ספורות לפני שהחל את דרכו והוסמך לעריכת דין בשנת 2012 שירת כלוחם בהנדסה קרבית, לרבות שירות קרבי בחברון ובבית לחם. בזמן לימודיו האקדמיים היה לעוזר מחקר באוניברסיטת תל אביב בנושא אחידות בענישה, שהוזמן ע"י הנהלת בתי המשפט ולשכת עורכי-הדין. במסגרת המחקר עיין באינספור גזרי דין שניתנו בתיקים פליליים בבתי המשפט השונים על כל ערכאותיהם.

לקראת קבלת התואר הראשון במשפטים התמחה במחלקת התביעות הפליליות של משטרת ישראל (מחוז תל אביב) ובמשך כעשור שימש כתובע משטרתי בחטיבת התביעות של המשטרה. את ניסיונו כתובע וכעו"ד שהגיע מתוך מערכת התביעה וצמח בה, הוא מיישם בכל יום במשרדו שמייצג חשודים ונאשמים אל מול מערכות המדינה, המשטרה והתביעה הכללית. 

ההיכרות המעמיקה עם ה'צד השני' ועצם העובדה שפסע במסדרונות התביעה, מעניקה לעו"ד זוסמן יתרון משמעותי על פני עורכי דין פליליים שמכירים רק צד אחד. כיום מומחיות משרדו באה לביטוי בייצוג חשודים ונאשמים בעבירות פליליות שונות, תוך ליווי צמוד ודיסקרטי עד להשגת המטרה.

"יצירתיות היא שם המשחק", מספר עו"ד זוסמן, "כשחברה סנגורית מטפלת בתיק סמים גדול ומקבלת הצעה מהתביעה לעונש בן 30 חודשים, ומתקשרת לקבל עזרה במו"מ מול התביעה, אני חייב להשתמש בהרבה יצירתיות. עצם ההצלחה בהוצאת הלקוח שלה עם 14 חודשים בלבד, למרות שזה כמעט בלתי אפשרי בעבירה כזו – היא שם המשחק – לא לדעת איך אולי יפחיתו את העונש ללקוח, אלא איך יהיו חייבים להפחית את עונשו… מעולם לא ראיתי במקצוע שלי עבודה, בשבילי זו דרך חיים של ממש, תשוקה אינסופית ושליחות. היתרון היחסי שלי בא לביטוי ביכולת המוכחת בניהול מו"מ מול התביעה, בתכנון אסטרטגיה, ובניהול התיק כמו במשחק שח-מט. אני אוהב לעבוד עם השכל ויודע איפה הפתרון נמצא".

Scroll to Top

become part of our

דילוג לתוכן